Inne

Kobiety coraz chętniej zapisują się na trening EMS

Choć istnieje wiele form ćwiczeń, to widać, że treningi EMS są najchętniej wybierane przez kobiety. Czym jest to spowodowane? Dlaczego kobiety tak chętnie zapisują się na tego typu treningi? Tego i kilku innych rzeczy dowiesz się z poniższego tekstu!

Czym jest trening EMS?

Trening EMS to skrót od elektrostymulacji mięśni. Pod jego pojęciem skrywa się innowacyjna metoda treningowa, która wykorzystuje impulsy elektryczne do wywoływania kontrolowanych skurczy mięśni. Dzieje się to poprzez układ specjalnych elektrod umiejscowionych na kombinezonie, który zakładany jest na trening ems i to właśnie on sprawia, że aktywowane są wszystkie partie mięśniowe naraz. Co ciekawe, dotyczy to również aktywacji mięśni głębokich, więc niektórych może to zdziwić, ponieważ w tradycyjnym treningu bardzo trudno jest je wzmocnić.

Jak w praktyce wygląda trening EMS?

Ciekawostką może być również to, jak przebiega taki trening, ponieważ trwa on zaledwie 20 minut. Podczas trwania treningu aktywowane są wszystkie mięśnie i wskazuje się, że wykonują one nawet do 150 razy więcej skurczów, niż w trakcie standardowego treningu na siłowni.

Efektem tego jest znacznie szybsze spalanie tkanki tłuszczowej, czy wzmocnienie mięśni i to bez obciążania stawów. Warto przy tym zauważyć, że trening EMS jest bezpieczną formą aktywności, którą można zawsze dobrać do swojego doświadczenia, czy nawet oczekiwań. Nad przebiegiem ćwiczeń zawsze czuwa wykwalifikowany trener, więc nie trzeba obawiać się o swoje bezpieczeństwo, czy zdrowie.

Trening EMS a jego popularność wśród kobiet?

Popularność treningu EMS wśród kobiet może wynikać z wielu różnych aspektów, ale jednym z ważniejszych jest to, że mamy do czynienia ze skutecznym rozwiązaniem, które można dostosować do swoich potrzeb. Nie ma w tym przypadku znaczenia wiek, ani też poziom zaawansowania, ponieważ trening EMS faktycznie można tak ułożyć, by każdy mógł czerpać z niego korzyści.

Na pewno istotne znaczenie ma również to, jak liczne korzyści wiążą się z taką formą treningu. To najlepszy sposób na zrzucenie tkanki tłuszczowej i wymodelowanie sylwetki, ale nie tylko. Wskazuje się, że trening ems jest w stanie wesprzeć kobiety w walce z cellulitem, czy rozstępami mięśni brzucha.

Dodatkowo to najskuteczniejszy sposób na ujędrnienie skóry, czy nawet na pozbycie się dolegliwości bólowych pleców. Nie sposób pominąć także tego, że trening EMS nie obciążą stawów i sprawdza się w rehabilitacji po kontuzjach. Poza tym prowadzony jest przez wykwalifikowanych trenerów, więc nie trzeba obawiać się też o swoje bezpieczeństwo.