Technologia

Do czego służą akcesoria ESD?

Ochronę przed wyładowaniami elektrostatycznymi zapewniają akcesoria ESD. Dotyczy to zarówno ludzi jak i wszelkich układów. Jeśli chodzi o zabezpieczenie układów w czasie transportowania to wiąże się to między innymi z obłożeniem ich pianą bądź specjalnymi workami. Natomiast w czasie montowania wykorzystywane są uziemione maty lub narzędzia. Wszystko ma zapobiec uszkodzeniu elementów.

Układy elektryczne

Jeśli chodzi o pracowników i ludzi, którzy mają do czynienia z układami elektronicznymi również wymagane jest aby stosowali specjalne środki ochrony zapobiegające wyładowaniom elektrostatycznym układów. Pomagają w tym właśnie akcesoria ESD http://www.aksotronik.com.pl/index.php?mod=shop&tree=036005. Zapewniają pracownikom wymagane uziemienie za pomocą specjalnych opasek uziemiających na nogi czy też ręce. Akcesoria ESD są one lekkie i niewielkie, dzięki czemu nie ograniczają ruchów przy pracy.

Ładunki elektrostatyczne

Bardzo ciężko jest uchronić urządzenia przed szkodliwym działaniem ładunków elektrostatycznych. Powstają one w trakcie wykonywania prostych czynności jak chodzenie, jazda samochodem czy pracownie. Następnie są one przenoszone na człowieku. Ładunki te powstają również na powierzchni izolatorów, półprzewodników czy narzędziach. Stąd trudność w zabezpieczeniu przed dostawaniem się ich na układy elektryczne.