Inne

Dlaczego Batman jest jedną z ulubionych postaci dzieci?

Batman jest postacią znaną od pokoleń. Bohater w kostiumie czarnego nietoperza ma swoich fanów także wśród dorosłych. W swoim rodzinnym mieście Gotham City walczy z przestępcami. Nie jest może superbohaterem w ścisłym tego słowa znaczeniu, gdyż nie posiada nadprzyrodzonych mocy, jednak fanów fascynuje inteligencją, mocą, techniką i siłą woli.

Historia człowieka nietoperza

W 1939 roku postać człowieka nietoperza została stworzona przez autora Billa Fingera i rysownika Boba Kane’a. Batman to alter ego miliardera Bruce’a Wayne’a, który jako dziecko widział, jak jego rodzice zostali zabici w jego rodzinnym mieście Gotham City. Wówczas poprzysiągł na grób swoich rodziców, że odtąd będzie walczył o uwolnienie miasta od zła. O tej postaci powstało wiele filmów fabularnych, kreskówek i seriali, od pierwszych czarno-białych filmów z lat czterdziestych po film z 2017 roku. Gry audio i wideo są również dostępne dla wielu fanów postaci. Komiksy zyskały na popularności w latach dziewięćdziesiątych dzięki filmom z Timem Burtonem oraz serialowi animowanemu. Więcej informacji na uniwersumdccomics.com.pl

Zabawki, gry, książki, DVD i ubrania z człowiekiem nietoperzem

Na przestrzeni lat powstało wiele zabawek, gier, filmów, bajek czy ubrań na licencji Batmana. Dzieciaki mogą bawić się:

– figurkami,
– puzzlami,
– samochodami Batmobilami,
– klockami Lego.

Dostępne są oczywiście gry komputerowe, które wciągają nie tylko dzieciaki, ale też dorosłych. Wiele ciekawych gadżetów zdobi regały najmłodszych. Długopisy, naklejki, książki, bloki czy zeszyty stanowią wyposażenie każdego miłośnika tej postaci. Dzieci mogą nosić drugie śniadanie do szkoły z tą fantastyczną postacią, a fani mogą ubierać się w stylu człowieka nietoperza. Można kupić koszulki, swetry, piżamy, czapki, buty, a także zegarki. Jednak nie tylko człowiek nietoperz zachwyca dzieciaki. Są też inne postaci z komiksu, o których powstały książki, filmy i gry. Nie można zapomnieć o Robinie, który odgrywa ważną rolę. Jest też kobieta-kot no i oczywiście czarny charakter Joker, który jest psychopatą.