Inne

Co warto wiedzieć o kwasach omega?

Czym są kwasy omega? Jak wpływają na ludzki organizm i jak uzupełniać ich niedobory? Odpowiadamy!

Kwasy omega to nic innego jak kwasy tłuszczowe omega 3, 6 i 9, które należą do NNKT, czyli grupy niezbędnych nienasyconych kwasów tłuszczowych. Jak sama nazwa sugeruje, ludzki organizm potrzebuje ich do prawidłowego funkcjonowania, więc każdy z nas powinien zadbać o to, by zachować je na optymalnym poziomie. Niestety nie zawsze jest to takie proste, jak by się mogło wydawać, ponieważ ludzki organizm nie jest w stanie samodzielnie wyprodukować kwasów omega. Dlatego trzeba zadbać o dostarczaniu ich w odpowiedniej ilości z zewnątrz w formie pożywienia lub suplementacji.

Jak kwasy omega wpływają na ludzki organizm?

Niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe wpływają na wiele funkcji zachodzących w organizmie, jak również na ogólną kondycję zdrowia. Przede wszystkim to właśnie kwasy omega wpływają pozytywnie na regulację ciśnienia krwi tętniczej oraz chronią i wzmacniają układ sercowo-naczyniowy, czy układ nerwowy. Nie sposób pominąć również tego, że ich optymalna ilość sprawia, że możemy cieszyć się też dobrą kondycją skóry, czy nawet dobrym wzrokiem.

 

Dodatkowo kwasy omega wspierają rozwój mózgu, procesy koncentracji i zapamiętywania. Nie sposób pominąć również tego, że poprawiają też ogólne samopoczucie i sprawiają, że jesteśmy w stanie łatwiej radzić sobie z trudami dnia codziennego.

Jak możemy dostarczyć kwasy omega do organizmu?

Jak zdążyliśmy już wspomnieć, kwasów omega należy dostarczać z zewnątrz, a istotne znaczenie odegra tutaj codzienna dieta. Na pewno nie powinno w niej zabraknąć tłustych ryb (np. łososia, makreli, śledzia, czy sardynek), owoców morza, oleju z wątroby dorsza, czy olejów roślinnych (rzepakowy, kukurydziany, czy słonecznikowy).

To jednak nie wszystko, ponieważ kwasy omega jesteśmy w stanie uzupełnić także poprzez spożywanie nasion chia, siemienia lnianego, nasion słonecznika, pestek dyni, orzechów włoskich, pistacji, czy migdałów. Dodatkowo codzienną dietę warto wzbogacać o awokado oraz sezam.

Nie zapominajmy także o suplementach diety, które czekają na nas na wyciągnięcie ręki. W tym przypadku wybór jednak nie powinien być przypadkowy, ponieważ kwasów omega dostarczą nam tylko wyselekcjonowane kompozycje, a więc wolne od zanieczyszczeń i toksyn.

Takie na pewno będą na nas czekać w ofercie profesjonalnego dystrybutora, więc jeśli stawiamy na suplementację, to powinniśmy skupić się na właśnie na nim. Z rozpoznaniem profesjonalnego dystrybutora raczej nie powinno być trudności, ponieważ wyróżnia się ze swoją ofertą na tle innych.