Inne

Czego można się spodziewać po operacji stulejki?

Problemy intymne mężczyzn niejednokrotnie są dla nich na tyle problematyczne, że nawet w sytuacji, gdy odczuwają bardzo duży ból, to i tak mają bardzo duże problemy z tym, aby zgłosić się do lekarza. Na przykład jednym z poważniejszych problemów będzie na pewno zwężenie napletka. A stulejka, jak się okazuje, występuje nie tylko i wyłącznie u małych dzieci. Jest to zresztą mityczne myślenie, ponieważ może wystąpić nawet u emerytów, nie mówiąc o dorosłych. Najważniejsze jest to, aby nie ignorować takiego problemu i czym prędzej zgłosić się do lekarza rodzinnego albo urologa. Zdiagnozowanie tej dysfunkcji jest zresztą natychmiastowe i bezproblemowe dla każdego lekarza. Po zabiegu stulejki wszystko wraca do normy i można normalnie funkcjonować.

Po co powinna być wykonana operacja stulejki?

Przede wszystkim zabiegi takie wykonywane są po to, aby powrócić do normalnego funkcjonowania. Zauważmy, że jeżeli stwierdzona jest taka dysfunkcja, to w takich okolicznościach bardzo często będą towarzyszyć jej stany zapalne. Poza tym odczuwany jest bardzo silny dyskomfort no i ból. Wówczas interwencja chirurgiczna jest niezbędna i powinna być czym prędzej zaplanowana. Wielu panów oczywiście zastanawia się w takiej sytuacji, czy wówczas ciało będzie wyglądać jakoś inaczej i czy będzie to wpływać na normalne funkcjonowanie, na przykład podczas współżycia intymnego. Niejednokrotnie lekarze posługują się tu analogią, wskazując różnicę pomiędzy chodzeniem po dywanie w kapciach i bez kapci. Szybko jednak można się przyzwyczaić do braku kawałka skóry, a najważniejsze jest to, że możemy wtedy szybciej zachować higienę intymną.

Jak powinniśmy się przygotować do operacji stulejki?

Oczywiście tak samo jak do wszystkich innych zabiegów również do tego należy się w odpowiedni sposób przygotować, słuchając zaleceń lekarza. Musimy więc poinformować go o wszystkich przyjmowanych lekarstwach, a także preparatach, które są dostępne bez recepty. Poza tym, aby była przeprowadzona operacja stulejki, należy intymne miejsce wydepilować. Pacjent musi być także zdrowy co najmniej na 2 tygodnie przed zabiegiem i muszą być wyleczone wszystkie stany zapalne.