Inne

Prowadzenie kadr –komu możemy to zlecić?

W dobie bardzo trudnych przepisów, które non stop ulegają zmianom i modyfikacjom, prowadzenie kadr jest bardzo wymagającym i stresującym zajęciem. Na całe szczęście wsparcie specjalistów od kadr nie jest drogie, dlatego śmiało możemy postawić na to, aby przekazać to zadanie sprawdzonemu i odpowiedniemu do tego podmiotowi. Dzięki temu, nasi pracownicy będą mieć prowadzone kadry zgodnie z aktualnymi zaleceniami, co nie przyniesie w przyszłości kłopotów.

Jak droga jest współpraca z firmą od kadr?

Jeśli chcemy powierzyć prowadzenie kadr firmie zewnętrznej, musimy liczyć się z dodatkowymi kosztami. Jednak czy są one tak drogie, jakby mogło się nam wydawać? Oczywiście, że nie. Prowadzenie kadr nie jest dużym problemem finansowym nawet dla początkujących firm, które mają małą ilość pracowników. Jest to wręcz marginalny koszt, który nie powinien mieć żadnego znaczenia, dla naszej firmy. Tym bardziej, kiedy prowadzenie kadr odbywa się jako usługa, którą możemy dodatkowo włączyć, jako koszty naszej działalności. Dzięki temu już i tak mały koszt usługi, możemy odpowiednio pomniejszyć o podatek i VAT, który jest nam doliczany przy prowadzeniu naszej działalności. Więcej na https://bpion.pl/rachunkowosc-i-sprawozdawczosc/

Dlaczego warto postawić na prowadzenie kadr w zewnętrznej firmie?

Sama obsługa kadry wymaga od nas znajomości przepisów związanych z tym tematem. Oznacza to, że musimy być na bieżąco ze wszelkimi zmianami w prawie, które w ostatnich latach, bardzo mocno przyśpieszyło. Sami księgowi wykazują, że tempo zmian jest dla nich wręcz zbyt szybkie i często nowe przepisy prawne, które dopiero co wchodzą w życie, są zmieniane w natłoku innych spraw, wymuszających odpowiednie zmiany. Tak było chociażby z PKK, które zmieniało się na przestrzeni ostatnich lat kilkukrotnie.

Sprawa kadr nawet i bez tego jest wymagająca. Przy jednam czy dwóch pracownikach prowadzenie kadr nie jest trudne. Kiedy jednak mamy tych pracowników od pięciu wzwyż, pracy zaczyna robić się bardzo dużo i prowadzenie kadr w takim wypadku tym bardziej powinno być przekazane profesjonalnej firmie, która wykona za nas te działania, w pełni transparentnie i na czas, którego nie jest dużo w skali miesiąca, kiedy to musimy kadry załatwić właśnie w pierwszej kolejności.

Jak więc widać, profesjonalne wsparcie z zakresu kadr to coś, na co warto zdecydowanie postawić, nawet przy małej ilości pracowników, którym musimy kadry rozliczyć zgodnie z aktualnymi stawkami i zasadami rozliczeń. Oznacza to, że musimy być ze wszystkim na bieżąco. Warto więc przekazać to komuś, kto zna prawo na bieżąco i odpowiednio zajmie się kadrami.